Witam serdecznie wszystkich odwiedzających moja stronę internetową. Jest ona poświęcona kotom bengalskim, które od samego początku urzekły mnie swoją inteligencją. Od dzieciństwa darzyłam zwierzęta ogromną miłością. Z wielka pasją uczyłam się więc biologii, dzięki czemu pogłębiałam swoją wiedzę na temat budowy i fizjologii zwierząt. Studia na kierunku biologia pozwoliły mi zdobyć fundamentalną wiedzę z zakresu genetyki tak ważnej dla utrwalania pożądanych cech danego gatunku. Wiedza na temat genotypu naszego kota jest niezbędna dla każdego hodowcy. Pozwala to starannie dobrać odpowiednie kojarzenia zgodne z naszym planem hodowlanym. Uważam, że każdy hodowca powinien zapoznać się z zasadami dziedziczenia cech recesywnych, cech dominujących oraz kolorów występujących u kotów, a do tego podstawy genetyki są niezbędne. Dlatego w swojej hodowli stawiam na uzyskiwanie i przekazywanie jak najlepszych cech moim kotom bengalskim. Najważniejszym celem mojej hodowli jest wypracowanie jak najdoskonalszej linii kotów bengalskich, które łączą niezwykle piękny wygląd dzikich kotów z charakterem oswojonych kotów domowych.

Hodowla Cat Taboo*PL jest zarejestrowana w Elitarnym Klubie Kota Rasowego z siedzibą w Warszawie, który jest członkiem Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia, należącej do FIFe.

Wszystkie kocięta urodzone w mojej hodowli posiadają rodowody. Nie ma możliwości nabycia kota bez rodowodu. Kocięta opuszczają hodowlę po ukończeniu 14 tygodni. Są dwukrotnie zaszczepione i odrobaczone.

Koty z mojej hodowli są przebadane i wolne od chorób FIV i FeLV. Mają również wykonane badania echokardiograficzne w kierunku HCM.